Wyszukiwarka
Tagi
Afganistan (4) autostop (24) birma (11) buddyzm (7) chiny (3) duchowa turystyka (3) dziennik seulski (31) Etiopia (5) etyka (12) festiwal (6) Indie (5) islam (7) Jeolla (9) Jeonju (9) Kim Dzong Un (6) kino (12) Korea Beyond K-pop (42) kraków (3) kuchnia koreańska (10) Mali (6) Manila (3) muzyka (3) narkotyki (5) opuszczone miejsca (14) Park Chung-hee (4) Park Geun-hye (6) podcast (4) podróż (13) Polska (7) Prawosławie (4) protest (4) recenzja (9) religie (3) Seul (7) slajdowisko (6) Somaliland (4) substancje psychoaktywne (4) tanie podróżowanie (23) Timbuktu (4) Tuaregowie (4) Turcja (3) Wietnam (3) wiza (3) wydarzenie (7) wywiad (22)
Archiwa
Blog
-
W spektakularnym stylu!

Często powodem, dla których ludzie rezygnują z podróżowania jest brak czasu. Nawet ludzie pracujący na pełnym etacie zazwyczaj (nie wliczając hardcorów) mają troszkę wolnego czasu w okresie noworocznym. Czemu by więc nie wykorzystać tych kilka… zobacz więcej →
-
„Solidarni z Birmą” – wywiad z birmańskimi dziennikarkami

Instytut Lecha Wałęsy, który od lat wspiera prodemokratyczne ruchy, solidarność i ludzi walczących o prawo do wolności poza granicami Polski rozpoczął kolejny program pt. „Solidarni z Birmą”. Noe Noe Aung i Aye Thiri Sein, dwie… zobacz więcej →
-
W celi śmierci za narkotyki. Relacja spotkania z Michałem Paulim

Ekipa z Dalekowschodniego Koła Naukowego i Michał Pauli. Po raz pierwszy, z Michałem Pauli miałem okazję rozmawiać rok temu, po spotkaniu promującym jego świeżo wydaną książkę „12 x kara śmierci”. W mediach dużo było już… zobacz więcej →
-
Wernisaż i spotkanie autorskie z Michałem Pauli

W ramach Sekcji Azji Południowo Wschodniej udało mi się zaprosić Michał Pauli na spotkanie autorskie i wernisaż w Krakowie. Wszystko odbędzie się w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego na ulicy gronostajowej 3 w… zobacz więcej →
-
Autostopem przez Koreę

Jeden z największych polskich portali podróżniczych odradza próbowania autostopu w Korei Południowej. Powodem ma być zamknięty charakter narodu Koreańskiego i ich brak znajomości tego środka transportu. Choć jest w tym trochę prawdy, to zakładam, że… zobacz więcej →
-
Pociągiem w twarz!
Po niemalże czterech miesiącach podróży przyszedł w końcu czas na powrót. Dobrze jest podróżować, ale i miło jest mieć do czego wrócić. Stęskniony za bliskimi cieszyłem się na warszawskim lotnisku. Była dziewiętnasta, więc nie podejrzewałem,… zobacz więcej →
-
Manila – upadek „Perły Azji”

Zobacz też moją fotorelację z piękniejszej części Filipin. Nie mam złudzeń. Manila to zdecydowanie najbrzydsza stolica Azji, jaką do tej pory widziałem i jedno z gorszych miejsc, w jakich byłem. Pozostaje pytanie – dlaczego? Co… zobacz więcej →
-
Autostop na Filipinach: twardy stop do zgryzienia!

Pierwszy raz pomyślałem o autostopie już w Manili. Niestety szybko się przekonałem, że miasto jest tak rozległe, że aby dostać się na jakąś sensowną drogę musiałbym stracić kilka godzin, a dodatkowo włóczenie się z bagażem… zobacz więcej →
-
Ciężar Manili

Zobacz moją fotorelację z Navotas. Dziewczynka podrzuciła w powietrze ludzką czaszkę i odbiegła z krzykiem. Dookoła walają się ludzkie szczątki i tony śmieci. To slumsy na cmentarzu. Dzielnic nędzy nie trzeba długo szukać, bo właściwie… zobacz więcej →
-
Autostopem prze Malezję i… Singapur!

Według przewodnika Lonely Planet autostop na głównej krajowej drodze Malezji jest niemożliwy. Faktycznie, słyszałem, że na autostradzie to proceder nielegalny. Z mojego doświadczenia wynika, że przepis ten, jeśli w ogóle istnieje, jest wyłącznie na piśmie.… zobacz więcej →
© 2010 – 2026 Wloczykij.org
