O mnie

 

“To jest wieczór na piosenkę – pomyślał Włóczykij. – Na nową piosenkę, która składać się będzie w
jednej części z nadziei, w dwóch z wiosennej tęsknoty i której resztę stanowić będzie
niewypowiedziany zachwyt, że mogę wędrować…”

Tove Jansson “Opowiadania z Doliny Muminków”

 

Decyzję o założeniu podróżniczego bloga odkładałem przez wiele lat. W 2011 roku, po mojej pierwszej wizycie w Birmie, ostatecznie zdecydowałem się podjąć to wyzwanie i spróbować swoich sił na cyber wodach. O wiele trudniejszą decyzją okazał się wybór nazwy dla bloga. Po wielu rozmowach z przyjaciółmi ostatecznie zdecydowałem się na nazwę „Włóczykij”. Kierował mną nie tylko sentyment do ponadczasowej prozy Tove Jansson, ale także zamiłowanie do podróży. Tych dalekich i tych bliższych, w realnej przestrzeni i tych intelektualnych, z drugiego końca świata i z domu. W końcu każdy włóczykij ma swój dom Muminków.

Jestem absolwentem filmoznawstwa i studentem kulturoznawstwa dalekowschodniego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 2013-2015 przewodniczyłem Dalekowschodniemu Kołu Naukowemu UJ. W latach 2015-2016 byłem przewodniczącym Rady Kół Naukowych UJ. W 2016 roku zostałem ekspertem Centrum Studiów Polska-Azja. Obecnie w ramach stypendium UJ studiuje w Hankuk University w Seulu.

Jestem również jednym z założycieli muzycznego kolektywu United Soundz, z którym zorganizowałem kilkadziesiąt muzycznych imprez, oraz autorem, krótkometrazowych filmów dokumentalnych: “Droga do Timbuktu” i „Somaliland is safe!”. Zajmuję się też fotografią i slajdowiskami z podróży. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Jestem jednym z przewodników na portalu Voyager Planner gdzie znajdziecie mój przewodnik po południowej Birmie.

Strona wloczykij.org jest zbiorem prac z wieloletniej włóczęgi. I Ciebie czytelniku zapraszam do świata moich obserwacji! Rozgość się!

 

 

 ZDJĘCIA: Wszystkie fotografie na blogu są własnością autora, który nie udziela zgody na ich rozpowszechnianie bez jego wiedzy.

2 Responses to O mnie

  1. Alicja napisał:

    Dzień dobry! jestem tu 1. raz i “pieję” z zachwytu. To wspaniały, niezwykły blog. W miarę możliwości czasowych przeczytam wszystko. Pozdrawiam miło i życzę pięknej radości z podróżowania 😉

Odpowiedz

Oznaczone * pola są wymagane