Korea Południowa

Modo – wyspa seksualnej ekstazy

Jak wygląda codzienne życie studenta w Korei Południowej? Co warto zobaczyć w azjatyckim metropolis? Czy w dobie Internetu można jeszcze przeżyć szok kulturowy?  Co czwartek serwuję moje wrażenia i przemyślenia z Seulu. Uwaga, kuchnia koreańska bywa pikantna!

Park Rzeźb Baemikkumi (배미꾸미조각공원) na wyspie Modo jest jednym z najdziwniejszych i niezwykłych miejsc, jakie widziałem do tej pory w Korei. Stała wystawa surrealistycznych prac Lee Il-ho krąży wokół tematów seksualności, erotyki, ciała i transgresji. Rzeźby cudownie kontrastują z morzem. Symbolika falliczna i specyficzny, szalony humor przywołują skojarzenia z koreańską kulturą ludową. Nie brak tu groteski. Nic dziwnego, że rzeźby zainspirowały również reżysera-awangardzistę, Kim Ki Duka, który uczynił park miejscem akcji swojego filmu Czas (시간).

Modo jest małą wyspą znajdującą się w pobliżu Incheon. Łącznie z artystą zamieszkują ją kilkadziesiąt rodzin kilkanaście rodzin. By tu dotrzeć, należy pojechać metrem na stację Unseo (stacja przed lotniskiem), przesiąść się na autobus i wysiąść na ostatniej stacji Sammok Dock Ferry Terminal. Stąd na wyspę zabierze nas prom, który wypływa co godzinę. Co ciekawe park jest niespecjalnie znany. Moi Koreańscy znajomi nie kojarzą tego miejsca. Również mój przewodnik Lonely Planet nie wspomina o nim. Podczas mojej wizyty w parku obecna była tylko jedna para.

Poniżej mała galeria prac Lee Il-ho z wyspy Modo:

1 myśl na temat “Modo – wyspa seksualnej ekstazy”

  1. Niezwykłe prace, niektóre naprawdę bardzo piękne! Pierwsza ukazana na zdjęciu z serii ” z galerii prac Lee Il-ho” , wygląda jakby artysta zainspirował się obrazem Salvadora Dali „Miękka konstrukcja z gotowaną fasolką – przeczucie wojny domowej”…? 🙂

Leave a Reply