Korea Południowa

Pierwsze wrażenia ze studiów w Korei Południowej

Jak wygląda codzienne życie studenta w Korei Południowej? Co warto zobaczyć w azjatyckim metropolis? Czy w dobie Internetu można jeszcze przeżyć szok kulturowy?  Co czwartek serwuję moje wrażenia i przemyślenia z Seulu. Uwaga, kuchnia koreańska bywa pikantna!

4 myśli na temat “Pierwsze wrażenia ze studiów w Korei Południowej”

  1. Witam, czy mógłbyś powiedzieć jakie trzeba spełniać wymagania, aby dostać się do tej uczelni na 2 stopień studiów? Czy trzeba znać koreański, wystarczy angielski na poziomie B2 czy wyższy? Dobre stopnie? Czy jest trudno się dostać? itp 🙂 Każda odp będzie mi niemiernie pomocna! Świetny blog Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp 🙂

    1. Mnie wysłał mój Uniwersytet więc nie wiem jak to wygląda w przypadku indywidualnego aplikowania. Na pewno nie musisz znać koreańskiego, możesz nawet zacząć od zera uczyć się języka. U mnie wymagano angielski na poziomie C1.
      Generalnie powodzenia!

      1. Jednak na miejscu są szanse na stypendia. Ja dorabiam pomagając pisać newsletter. Z pewną znajomością języka można też dołączyć do HUFS ISO (International Student Organization) i wtedy nie płaci się za studia. Oczywiście można też po prostu po cichu pracować.

Leave a Reply